Inwestycje, Finanse i Wyceny

Wyceny

Świadczymy kompleksowe usługi wyceny nieruchomości, doradztwa i konsultingu dla właścicieli, inwestorów i kredytodawców.

L2972x1296Valuation  Advisory Services

Wycena nieruchomości to podstawa każdej decyzji finansowej podejmowanej przez inwestora, najemcę czy właściciela. Wiemy, że na szacowaną wartość budynku w danym momencie wpływa wiele czynników. Zewnętrzne, takie jak sytuacja makroekonomiczna, zasobność portfeli, popyt, a nawet moda. Do tego dochodzi szereg czynników związanych m.in. z lokalizacją, powierzchnią, stanem prawnym, wyposażeniem, przeznaczeniem czy otoczeniem nieruchomości. Przykładem jest pandemia, która sprawiła, że wycena nieruchomości biurowych uległa zmianie.

Najlepszy partner od wycen nieruchomości

Towarzyszymy klientom w procesie podejmowania decyzji, dając im najlepszą usługę doradztwa w zakresie wycen. Wyróżnia nas:

Wiedza

Codziennie śledzimy wszystkie dane, które wpływają na rynek i pozwalają z najwyższą dokładnością ocenić wartość nieruchomości. Dysponujemy obszerną bazą danych, obiektywnymi badaniami rynku i analizami z całego świata. Jesteśmy również pionierem tworzenia nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają nam proces wyceny.

Kompleksowość

Wyceniamy wszystkie możliwe rodzaje nieruchomości: gruntowe, biurowe, handlowe, magazynowe, przemysłowe, hotelowe i mieszkaniowe. Znamy też różne potrzeby naszych klientów, którzy mogą potrzebować wyceny nieruchomości m.in. dla zabezpieczenia kredytu, księgowości, sekurytyzacji czy fuzji i przejęć.

Doświadczenie

Wycena nieruchomości hotelowych, biurowych, magazynowych, przemysłowych, hotelowych i mieszkaniowych – we wszystkich tych segmentach mamy doświadczenia. Klienci, dla których pracowaliśmy to m.in. największe banki, firmy deweloperskie, fundusze inwestycyjne, instytucje państwowe oraz klienci indywidualni. Specjalizujemy się w wycenach dla potrzeb emisji akcji (IPO), a nasze obliczenia, w oparciu o takie modele jak Argus Valuation Capitalization i Argus Developer, są akceptowane na arenie międzynarodowej.

Kompetencja szacowania nieruchomości

Wykonujemy wyceny zgodnie z najlepszymi zasadami oraz wytycznymi zawartymi w standardach opublikowanych przez Królewski Instytut Rzeczoznawców Majątkowych (RICS) oraz Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych (PFVA).

Wiarygodność

Realistyczna ocena wartości nieruchomości, jak np. wycena mieszkania, stanowi fundament strategii oraz wszystkich wynikających z niej decyzji. Daje to także finansową pewność realizacji celów. Nasze wyceny poparte są aktualnymi transakcjami porównywalnych nieruchomości, a także informacjami z rejestru gruntów i krajowych baz danych. Co ważniejsze, są one przechowywane w naszych międzynarodowych i lokalnych bazach danych.

Szczegółowość

W naszych raportach stawiamy na najwyższą jakość. Treść obejmuje wszystkie elementy mające wpływ na wartość nieruchomości – opis budynku oraz jego cechy szczególne, lokalizację i projekty o podobnej specyfice. Wszystko to porównujemy z obecnymi warunkami panującymi na rynku, tak aby wycena mieszkania była jak najbardziej adekwatna.

Rodzaje Nieruchomości

Nasi Eksperci

  • Maciej Wójcikiewicz

    Senior Director, Head of Valuation

    Zdjęcie Maciej Wójcikiewicz

Powiązane treści

Powiązane usługi