Doradztwo Strategiczne-Transformacja Biznesu

Analizy lokalizacji i strategie nieruchomości dla najemców

Pomagamy w wyborze lokalizacji spełniającej Twoje wymagania biznesowe. 

Strategic Consulting

Doradztwo lokalizacyjne

Twoja lokalizacja ma znaczenie strategiczne i istotne implikacje dla sukcesu operacyjnego. Pomagamy w określeniu kluczowych lokalizacji za pomocą przejrzystej i predykcyjnej analizy danych, która zapewnia przewagę konkurencyjną i maksymalizuje oszczędności operacyjne oraz zachęty. Analizy lokalizacji umożliwiają:

 • maksymalizację dostępu do talentów i klientów,
 • minimalizację kosztów,
 • wejścia na nowe rynki.

Łączymy 20-letnie doświadczenie z wiodącą na rynku analityką danych, aby dostarczać niezależne, solidne i obiektywne porady, które pozwolą Ci mieć pewność, że Twoja firma znajduje się we właściwym miejscu.

Analizujemy:

 1. Rynek pracy – dostępność pracowników i wysokości wynagrodzeń i konkurencyjnych zachęt.
 2. Otoczenie nieruchomości – dostępność transportową, dostępność udogodnień i usług, widoczność i przyszłe plany zagospodarowania.
 3. Konkurencję – lokalizacje firm z danej branży.
 4. Dostępność i jakość nieruchomości – dostępne budynki na wynajem lub zakup w zależności od strategii danej firmy.
 5. Zachęty i rodzaj współpracy ze strony lokalnych i państwowych instytucji wspierających inwestycje w danej lokalizacji.

Korzystamy z autorskiej technologii, aby pomóc naszym klientom w ocenie kluczowych decyzji lokalizacyjnych:

 • Location HUB analytics,
 • Catchment analysis – analizy czasu dojazdu i kodów pocztowych,
 • Callibrate – dane mobilne rynku pracy i potencjalnych klientów sieci detalicznych.

Doradztwo w obszarze strategii nieruchomości dla firm

Decyzja odnośnie właściwej siedziby firmy, najmu lub posiadania nieruchomości, pozostania w danej lokalizacji lub sprzedaży i wynajmu nowego biura, sklepu lub magazynu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu, niezależnie od branży.

Pomagamy klientom maksymalnie wykorzystać posiadaną nieruchomość i podjąć najlepsze decyzje. Współpracując z kluczowymi interesariuszami, identyfikujemy i pozycjonujemy możliwości transformacji jednej nieruchomości lub całego portfela, dostosowanej do konkretnych potrzeb Twojej firmy dzisiaj i w przyszłości.

Co robimy?

Zapewniamy proaktywne i dostosowane do indywidualnych potrzeb doradztwo w zakresie nieruchomości, dostosowane do zmieniających się talentów, miejsca pracy, finansów i celów biznesowych – przy wsparciu naszej rozległej sieci brokerskiej CBRE – dla szerokiego grona klientów-najemców, ponad granicami, sektorami i klasami aktywów. Naszym Klientom umożliwiamy podjęcie decyzji wspierających:

 • Ambicje szybkiego wzrostu,
 • Programy fuzji i przejęć oraz dezinwestycji,
 • Priorytety transformacji biznesowej,
 • Ambicje w zakresie redukcji kosztów,
 • Skutki redukcji zatrudnienia,
 • Zbycie nadwyżki zobowiązań.

Opracowujemy od koncepcji do realizacji wykonalne strategie dotyczące nieruchomości dostosowane do programu korporacyjnego w sposób, który zapewnia realizację celów finansowych, ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju, poprawia wydajność i elastyczność w celu wspierania operacji, jest nastawiony na przyciąganie odpowiednich talentów, promuje produktywność i dobre samopoczucie oraz jest wizytówką kultury i marki firmy.

Rodzaje Nieruchomości

Nasi Eksperci

Powiązane treści

Powiązane usługi