Artykuł

Rynek Wynajmującego okiem eksperta

– podsumowanie roku 2023

lutego 9, 2024

Wiecie już, że w 2023 roku byliśmy świadkami dynamicznych zmian w sektorze biurowym, które przyniosły nowe wyzwania i możliwości. Odkryliśmy, że oczekiwania najemców stale ewoluują, a powierzchnie biurowe stają się bardziej innowacyjne.

Zapraszamy do lektury podsumowania roku Radosława Pawlaka, Dyrektora w dziale powierzchni biurowych, po stronie reprezentacji Wynajmującego i zachęcamy do zapoznania się z jego przewidywaniami i planami na ten rok!

Co ważnego wydarzyło się w 2023?

W 2023 roku mieliśmy przyjemność obserwować znaczące zmiany na rynku biurowym, które miały istotny wpływ na naszą branżę. Oczekiwania najemców uległy znacznej ewolucji, a pewne trendy stały się praktycznie nową rzeczywistością czy też głównym rynkiem. Przykładem takich trendów jest praca hybrydowa, która zyskała na popularności, oraz redukcja powierzchni biurowej. To z kolei prowadzi do mniejszej liczby potrzebnych powierzchni biur. Jednakże, z drugiej strony, zauważyliśmy, że powierzchnie biurowe stają się coraz bardziej innowacyjne i atrakcyjne dla najemców, co skutecznie kompensuje ich mniejszą wielkość.

Z czego jesteś dumny w 2023?

W 2023 roku czujemy ogromną dumę z naszej wysokiej pozycji rynkowej oraz dużej liczby przeprowadzonych transakcji. Nasz Zespół ugruntował swoja pozycję rozpoznawalnego gracza na rynku biurowym, a nasza renoma i rekomendacje od klientów są na naprawdę wysokim poziomie. To wszystko potwierdza się również w liczbie wygranych przetargów na obsługę nowych inwestycji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi klienci doceniają naszą pracę i zaufali nam w zarządzaniu ich nieruchomościami. Dodatkowo jako zespół reprezentujemy jedne z najwyższej jakości budynków na rynku, które są bardzo efektywnie wynajmowane co nas bardzo cieszy.

Co czeka rynek biurowy w 2024 roku oraz jakie mamy plany na 2024 dla Twojego zespołu?

Zbliżający się rok, czyli 2024, zapowiada się ciekawie. Dla niektórych budynków będzie bardzo wymagający i wymuszający konieczne działania czy zmiany. Ale to może być dobry rok dla budynków wysokiej klasy, które oferują najemcom odpowiednie lokalizacje i wysoką jakość. Jesteśmy pełni optymizmu, ponieważ posiadamy takie właśnie budynki biurowe. Jeśli chodzi o nasz Zespół, planujemy pozyskać jeszcze lepsze i bardziej prestiżowe budynki do obsługi. Ponadto zamierzamy wdrożyć nowe narzędzia oraz wprowadzić nowe pomysły, które przyczynią się do zwiększenia efektywności naszej pracy oraz przyniosą wzrost przychodów dla firmy. Liczymy, że w pełni wykorzystać nasz potencjał.

banner_text_office

Autorzy

  • Redakcja CBRE

    Zdjęcie redakcja-cbre

    Specjalizacja: Zespół Content Marketing zajmuje się przygotowaniem i dystrybucją materiałów na platformy CBRE. Na co dzień współpracuje ze specjalistami ze wszystkich linii biznesowych, dbając nie tylko o eksperckość, ale również atrakcyjną formę tworzonych treści.