Artykuł
Prognozy na 2022 dla handlu i dostaw
stycznia 17, 2022

z ograniczeniami w handlu stacjonarnym. Przyczyniło się to do zmian na rynku
e-commerce, a dokładniej w magazynach i łańcuch dostaw. Urosło zapotrzebowanie
na przestrzeń operacyjną, konieczne były zmiany w podejściu do zapasów i zwrotów produktów oraz rozwój technologii. Poniżej analizujemy kluczowe trendy, z którymi mieliśmy do czynienia oraz te, które nas czekają:
1. Wzrost zapotrzebowania na przestrzeń operacyjną
2. Zmiany w zapasach
3. Automatyzacja
4. Zrównoważone zwroty
Ze zmianami musiały mierzyć się wszystkie branże dóbr konsumpcyjnych, tj. żywność, moda, FMCG czy artykuły gospodarstwa domowego, a wpływ na łańcuch dostaw odczuwali detaliści. Wciąż jesteśmy w trakcie tych zmian, a poprzednie 18 miesięcy umożliwiły już wyciągnięcie wniosków oraz pomogły przewidzieć, co jeszcze przed nami
w 2022.
Zapraszamy do obejrzenia video, które dostępne jest tutaj.
Napisz do naszych ekspertów
Autorzy
Przemyslaw Pietak
Head of Supply Chain
Specjalizacja: Przemysław jest odpowiedzialny za rozwój linii usług Supply Chain Advisory w ramach CBRE, ściśle współparując z linią Industrial & Logistics Advisory & Transactions oraz funkcją Global / EMEA Supply Chain Advisory.
Maciej Gierak
Associate Director
Specjalizacja: Maciej jest odpowiedzialny za budowanie i utrzymywanie silnych relacji biznesowych, zarządzanie transakcjami oraz koordynację zespołu w Warszawie i Polsce Centralnej.
Kamilla Joszczuk
Associate Director
Specjalizacja: Kamilla jako Associate Director w CBRE odpowiada za wynajem powierzchni magazynowych i przemysłowych w południowej części kraju i zarządzanie zespołem.
Marcin Janik
Senior Consultant
Specjalizacja: Marcin jako Starszy Doradca i Szef Regionu Wrocławia zajmuje się utrzymywaniem obecnych relacji z klientami i pozyskiwaniem nowych kontaktów, wspiera klientów w procesie negocjacji oraz odpowiada za zarządzanie zespołem.