Artykuł

Pomóż klientom zachować bezpieczeństwo podczas zakupów – poradnik

grudnia 16, 2020

Picture1

W ubiegłych latach odwiedzalność centrów handlowych w grudniu rosła średnio o 20-25% w porównaniu do średniej z innych miesięcy. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną i obawy wielu klientów o bezpieczeństwo, można spodziewać się, że w tym roku galerie odwiedzi o kilka milionów klientów mniej. Zgodnie szacunkami CBRE nadal jednak w galeriach może pojawić się co drugi Polak.Przygotowaliśmy zestawienie 3 prostych kroków, które pomogą Twoim klientom bezpiecznie przejść przez proces zakupowej gorączki przed świętami i ułatwią funkcjonowanie Twojego lokalu handlowego.

Okiem eksperta

 
Galerie handlowe są pierwszym kierunkiem świątecznych i przedświątecznych zakupów klientów w kraju nad Wisłą. W ubiegłych latach ruch w tym okresie rósł o nawet 25%. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną, tych wizyt będzie mniej, jednak nie mniej ważne jest bezpieczeństwo klientów i pracowników. Właściciele i zarządcy galerii handlowych bardzo rygorystycznie podchodzą do tematu odpowiedniego zabezpieczenia obiektów oraz przestrzegania w nich norm sanitarnych. - mówi Piotr Karpiński, szef działu zarządzania nieruchomościami w CBRE i dodaje: "Płyny do dezynfekcji, osłony, wydzielone strefy, ochrona nadzorująca przestrzeganie zasad to tylko część procedur, które warto wprowadzić. Liczne badania wskazują, że współczynnik zarażeń w tego typu miejscach jest jednym z najniższych jeżeli bierzemy pod uwagę miejsca publiczne.”

Skorzytaj z poradnika bezpiecznych zakupów

 
W związku ze wzmożoną odwiedzalnością galerii handlowych, przygotowaliśmy poradnik bezpiecznych zakupów, który sprawdzi się we wszystkich rodzajach obiektów handlowych. Podziel się nim ze swoimi klientami.


Pobierz infografikę

 

Krok 1. Skrupulatne przygotowanie do zakupów

Planując świąteczne zakupy w galerii, warto z wyprzedzeniem dokładnie je przemyśleć. Lista zakupów i sprawdzenie planu galerii handlowej na stronie internetowej pomogą zminimalizować czas, który spędzisz w obiekcie. Upewnij się czy sklep, który Cię interesuje czy towar, po który się wybierasz, znajdziesz w danej lokalizacji. Na niemal każdej stronie galerii znajdziesz bezpośrednie numery telefonów do sklepów.

W ramach odpowiedzialnych zakupów zapytaj członków naszej rodziny, przyjaciół czy sąsiadów czy nie potrzebują czegoś, co możemy kupić dla nich wybierając się do galerii. Minimalizujesz tym samym ruch, jednocześnie pomagając sobie nawzajem. Przed wyjściem na zakupy przygotuj maseczkę, rękawiczki, zabierz własną torbę na zakupy (to nie tylko bezpieczne, ale także ekologiczne).

Krok 2. Zakupowa gotowość zamiast gorączki

W trakcie zakupów w galerii i przestrzeni publicznej pamiętaj o tym, aby mieć poprawnie założoną maseczkę. W drodze do galerii podróżując komunikacją miejską zachowuj odpowiedni dystans. Gdy korzystasz z parkingu, parkuj co drugie miejsce, dbaj o osoby uprzywilejowane – nie parkuj na miejscach dla rodzin, niepełnosprawnych i kobiet w ciąży.

Będąc w obiekcie podążaj zgodnie z wyznaczonym przez siebie planem zakupów i zwracaj uwagę na znaki porządkowe oraz polecenia służb obiektu. Po wejściu do galerii zdezynfekuj ręce i powtarzaj tę czynność w każdym sklepie oraz po skorzystaniu z toalety. Staraj się także stosować płatności bezdotykowe.

Krok 3. Reaguj i bądź czujny

Galeria handlowa to jedno z najbezpieczniejszych miejsc. Mimo to pamiętaj, bytrzymać dystans w kolejce i nie wahaj się egzekwować tego od innych kupujących – sprzedawcy i ochrona udzielą Ci wsparcia! Nie kupuj nadmiernie na zapas – towarów w sklepie nie zabraknie.

Bardzo ważna w dzisiejszych dniach jest empatia, bądź cierpliwy i uprzejmy– pracownicy galerii pracują w trudnych warunkach i stresie, starają się pomóc, dlatego poczekaj na swoją kolej. Dzięki temu ułatwisz im pracę.

Po powrocie do domu zdejmij prawidłowo maseczkę, wyrzuć ją lub wrzuć do prania. Pamiętaj, aby dokładnie umyć i zdezynfekować ręce. Planuj zakupy tak byś nie musiał ich robić codziennie.


Pobierz infografikę