Artykuł

Czym jest certyfikacja WiredScore?

Dowiedz się, czym jest certyfikacja WiredScore, jak przebiega proces certyfikacji i jak może ona podnieść wartość Twojej nieruchomości.

października 18, 2023

certyfikat wiredscore, budynek z certyfikatem wiredscore

WiredScore to międzynarodowa organizacja, która definiuje i certyfikuje jakość łączności cyfrowej i technologii inteligentnych w budynkach biurowych i mieszkaniowych. WiredScore powstało w 2013 roku z inicjatywy burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga, aby poprawić infrastrukturę szerokopasmową w mieście. Certyfikacja nosi nazwę po organizacji, czyli również WiredScore. Obecnie WiredScore działa w ponad 36 krajach i certyfikuje ponad 650 milionów metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Zalety WiredScore

WiredScore oferuje wiele korzyści dla właścicieli, deweloperów, najemców i użytkowników budynków, które uzyskały jego certyfikację. Niektóre z nich to:

 • Poprawa jakości łączności - WiredScore ocenia i promuje budynki, które zapewniają wysoką jakość łączności cyfrowej, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. WiredScore bierze pod uwagę takie czynniki jak dostępność i niezawodność dostawców internetu, redundancja i zabezpieczenie połączeń, pokrycie sygnałem komórkowym i Wi-Fi oraz możliwość rozbudowy infrastruktury.
 • Zwiększenie atrakcyjności rynkowej - WiredScore pomaga właścicielom i deweloperom budynków wyróżnić się na rynku nieruchomości i przyciągnąć najemców i użytkowników, którzy poszukują nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań technologicznych. WiredScore udostępnia również narzędzia marketingowe i edukacyjne, które pomagają komunikować wartość certyfikacji potencjalnym klientom.
 • Optymalizacja kosztów i efektywności - WiredScore pomaga właścicielom i deweloperom budynków zoptymalizować koszty i efektywność zarządzania infrastrukturą cyfrową. WiredScore dostarcza rekomendacji i najlepszych praktyk dotyczących projektowania, instalacji i utrzymania systemów łączności. WiredScore współpracuje również z akredytowanymi dostawcami rozwiązań technologicznych, którzy oferują preferencyjne warunki dla certyfikowanych budynków.

Proces uzyskania certyfikacji WiredScore

Proces uzyskania certyfikacji WiredScore składa się z kilku etapów:

 1. Rejestracja - właściciel lub deweloper budynku zgłasza się do WiredScore poprzez formularz online lub kontakt telefoniczny. Następnie otrzymuje ofertę cenową oraz umowę do podpisania.
 2. Ankieta - właściciel lub deweloper budynku wypełnia ankietę online dotyczącą infrastruktury cyfrowej budynku. Ankieta zawiera pytania o dostawców internetu, typy połączeń, pokrycie sygnałem, systemy bezpieczeństwa i inteligentne technologie.
 3. Audyt - zespół ekspertów odwiedza budynek i dokonuje pomiarów i testów jakości łączności. Audyt obejmuje sprawdzenie dokumentacji technicznej, inspekcję fizyczną instalacji oraz pomiary sygnału komórkowego i Wi-Fi.
 4. Raport - po zakończeniu audytu, właściciel lub deweloper budynku otrzymuje raport zawierający wyniki oceny, rekomendacje ulepszeń oraz poziom certyfikacji. WiredScore przyznaje cztery poziomy certyfikacji: Certified, Silver, Gold i Platinum, w zależności od spełnienia określonych kryteriów.
 5. Certyfikat - po akceptacji raportu i uiszczeniu opłaty, właściciel lub deweloper budynku otrzymuje certyfikat WiredScore oraz logo do wykorzystania w materiałach promocyjnych. WiredScore publikuje również informacje o certyfikowanym budynku na swojej stronie internetowej i w bazie danych.

newsletter_ogolny

Jak certyfikacja WiredScore wpływa na wartość nieruchomości

WiredScore ma pozytywny wpływ na wartość nieruchomości, ponieważ podnosi jej standard i prestiż, a także zwiększa jej popyt i rentowność. Według badań przeprowadzonych przez WiredScore i CBRE certyfikowane budynki mają:

 • Wyższą wartość rynkową - certyfikowane budynki są wyceniane średnio o 6,9% wyżej niż niecertyfikowane budynki o podobnym standardzie i lokalizacji.
 • Wyższą stawkę czynszu - certyfikowane budynki osiągają średnio o 5,8% wyższą stawkę czynszu niż niecertyfikowane budynki o podobnym standardzie i lokalizacji.
 • Wyższy wskaźnik obłożenia - certyfikowane budynki mają średnio o 4,9% wyższy wskaźnik obłożenia niż niecertyfikowane budynki o podobnym standardzie i lokalizacji.
 • Niższy wskaźnik rezygnacji - certyfikowane budynki mają średnio o 2,5% niższy wskaźnik rezygnacji niż niecertyfikowane budynki o podobnym standardzie i lokalizacji.

Podsumowując, WiredScore to międzynarodowa organizacja, która stworzyła certyfikacje o tej samej nazwie oraz która definiuje i certyfikuje jakość łączności cyfrowej, technologii w budynkach mieszkalnych i biurowych. WiredScore oferuje wiele korzyści dla właścicieli, deweloperów, najemców i użytkowników certyfikowanych budynków, takich jak poprawa jakości łączności, zwiększenie atrakcyjności rynkowej, optymalizacja kosztów i efektywności.


Napisz do naszego eksperta

Autorzy