Artykuł

Bobrowiecka 8: Komercjalizacja przestrzeni, która stała się sztuką

lutego 10, 2022

Bobrowiecka 8(1)

Dolny Mokotów to kameralność, o której sąsiadująca z nim dzielnica biurowców może jedynie pomarzyć. Znajdujące się tu nieliczne budynki biurowe z wyczuciem wpisują się w architekturę mieszkalną. Nie przytłaczają jej swoją strzelistością i formalnością fasad. W 2017 roku przy Bobrowieckiej 8 powstaje kuluarowa przestrzeń biurowa, wchodząca w skład kompleksu tworzonego przez Spectra Development.

Prosta forma pięciokondygnacyjnej bryły kreślona przez architektów z biura JAMS to ponadczasowy styl i funkcjonalność. Wisienką na torcie jest sztuka, którą oddycha się tu od samego przekroczenia progu. Proces komercjalizacji musiał zostać utrzymany na takim samym, najwyższym poziomie. O tym, jak przebiegał i kto zadomowił się na Bobrowieckiej 8 opowiedziała nam Marlena Kozieł, Senior Consultant w CBRE, odpowiedzialna za wynajem przestrzeni w tym obiekcie.

Biuro JAMS Architekci powstało w latach osiemdziesiątych. Jego renoma opiera się na indywidualnym podejściu do każdego projektu. Główną wytyczną jest wpisanie obiektu w zastaną architekturę. Przykładu potwierdzającego poszanowanie tej zasady nie trzeba daleko szukać. Bobrowiecka 8, z niską zabudową, prostą bryłą i ciekawą koncepcją wnęk okiennych kłania w pas. I zaprasza do bliższego poznania!

To blisko 25 tysięcy metrów kwadratowych wygodnej i nowoczesnej przestrzeni, pozostającej w niedalekiej odległości od ścisłego centrum Warszawy. Tu sztuka graniczy z zawodową codziennością. Pozwala odetchnąć talentem młodych artystów i ich śmiałymi wizjami, które wpisują się w poczucie estetyki inwestora.

  - „Komercjalizacja budynku Bobrowiecka 8 rozpoczęła się praktycznie w momencie startu budowy. Proces wynajmu przebiegał bardzo sprawnie. Ofertą najmu zainteresowani byli klienci zdecydowani na biuro w tym konkretnym budynku lub w tej lokalizacji. Niektórzy przedsiębiorcy prowadzili już na Mokotowie swoją działalność, ale zależało im na podwyższeniu standardu biura lub pozostaniu na obrzeżach biznesowego centrum dzielnicy. Bobrowiecka 8 odpowiedziała na ich potrzeby, z nawiązką” - tłumaczy Marlena Kozieł z CBRE.


Bobrowiecka-8-nowy-widok

Czym budynek na Bobrowieckiej różni się od biurowców na Domaniewskiej? Przede wszystkim kameralnością. To niski, pięciokondygnacyjny obiekt wykonany w wysokim standardzie. Otoczony jest głównie zabudową mieszkalną i zielenią. W to dobre towarzystwo wpisuje się sztuka i kultura, które stanową solidne fundamenty całej inwestycji. W biurowcu organizowane są wydarzenia kulturalne, jak choćby wystawy rodzimych malarzy, rzeźbiarzy, czy fotografów. Dzięki temu ciężko nie przesiąknąć kreatywnością, którą spotkamy praktycznie „na każdym kroku”.

  - „Inwestorem projektu jest Spectra Development. Właściciel firmy darzy szczególnymi względami sztukę i kulturę, które znalazły miejsce także na Bobrowieckiej. Budynek co jakiś czas zamienia się w prawdziwą galerię sztuki. Jej zasoby to propozycje od młodych, polskich artystów, którzy prezentują swój talent w ciekawym wnętrzu. Na ścianach wiszą ich obrazy, a zamknięte patio z brzozami zamieszkuje nowoczesna rzeźba węża. Ta instalacja robiła spore wrażenie na potencjalnych najemcach, podczas prezentacji powierzchni biurowej. Do tego mnóstwo udogodnień, które sprawiają, że przestrzeń nie służy tylko do pracy. Pozwala odpocząć i zaczerpnąć odrobiny… kultury!” - podsumowuje Marlena Kozieł.

Wspomniane udogodnienia to między innymi lokale usługowe i gastronomiczne, w tym:

  • kantyna
  • kawiarnia
  • klinika medyczno-rehabilitacyjna

  • kluby fitness
  • showroom sklepu meblowego.

 

W okolicy znajduje się sporo sklepów i restauracji, w tym ciesząca się dobrą sławą Mielżyński Mokotów - Czerska Wine. To idealne miejsce na spotkanie biznesowe
z kontrahentami i klientami.

Bobrowiecka 8 płynie z prądem pozytywnych zmian

Choć współczynnik parkingowy jest tu bardzo dobry (jedno miejsce przypada na każde
50 metrów kwadratowych wynajętej powierzchni, a dwupoziomowy garaż pomieści 501 aut), do pracy warto przyjechać rowerem. Budynek dysponuje miejscami postojowymi
dla dwukołowych maszyn, jak również wygodną szatnią i łazienką z prysznicami. Fanów elektromobilności ucieszy informacja, że w niedalekiej odległości od obiektu zainstalowano stację ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 22 kW.

To jednak nie wszystkie ekologiczne rozwiązania, zastosowane w biurowcu. Nowoczesne technologie pozwalają na oszczędność energii i obniżenie bieżących kosztów.
Jest to możliwe między innymi dzięki systemowi VRV, który niweluje konieczność wykorzystywania ciepła miejskiego do podgrzewania wody. Dodatkowo baterie na podczerwień zapobiegają jej marnotrawstwu. Wszystko to potwierdza certyfikat
BREEAM Final na poziomie „Excellent”.

A zieleń? Jest dosłownie wszędzie! Schody przy recepcji powiodą nas na antresolę, a później otwarte patio na tarasie. W letnie dni wypijemy tu aromatyczną kawę i popracujemy na świeżym powietrzu, przy akompaniamencie liści tańczących z wiatrem.
I owadów, które w ramach wspierania funkcjonowania ekosystemu w mieście doczekały się tu aż dwóch hoteli!

Browiecka-8_im-2

Powierzchnia biura dopasowana do potrzeb

Komercjalizacja rozpoczęła się na etapie budowy obiektu, dlatego klienci mogli dopasowywać powierzchnię do swoich standardów.

  - „Każdy najemca miał do wykorzystania określony budżet na aranżację przestrzeni.
  Po indywidualnych konsultacjach z każdym z nich tworzyliśmy odrębne spaceplany. Ustalaliśmy kwestie techniczne i wykończeniowe nowego biura, a następnie przechodziliśmy do realizacji procesu, przy udziale firm wykonawczych współpracujących z wynajmujących
  ” - tłumaczy Marlena Kozieł.


Biura na Bobrowieckiej 8 mają zróżnicowanych najemców. Z tej przyczyny również niezależne i niesztampowe aranżacje! Jedną z ciekawszych jest biuro Chimney Poland.
O jego wyjątkowości świadczy choćby prestiżowa nagroda Office Superstar, przyznana w 2019 roku. Jury składające się z ekspertów CBRE doceniło nowatorski projekt, łączący funkcjonalność, nowoczesność i domową atmosferę. Warto zwrócić uwagę na ogromny żyrandol z neonowym logotypem firmy specjalizującej się w postprodukcji obrazu
i dźwięku, ciekawie zaprojektowane pracownie graficzne, czy salę kinową!

Będąc w budynku na Bobrowieckiej 8 dobrze zajrzeć także do biura lidera branży mocnych alkoholi. CEDC International, które zajmuje powierzchnię 4200 metrów kwadratowych,
od wejścia zaprosi nas do baru! Czyli recepcji, która idealnie wpisuje się w przedmiot zawodowej aktywności firmy. To naprawdę robi wrażenie!

Borowiecka-8_im-3

Bobrowiecka 8 - rola CBRE w procesie komercjalizacji

Jak możemy przeczytać w materiałach promujących inwestycję:

Przy Bobrowieckiej 8 sztukę tworzą nie tylko prezentowane tu dzieła, ale też podejście
do potrzeb i wymagań najemców.

Sztuką najwyższych lotów był także proces komercjalizacji, który w całości został przeprowadzony przez specjalistów CBRE.

  - „Podczas realizacji procesu komercjalizacji wspieraliśmy stronę wynajmującą. W imieniu Spectra Development kontaktowaliśmy się z osobami zainteresowanymi najmem długoterminowym. Przygotowaliśmy materiały marketingowe, prezentowaliśmy nieruchomość oraz wspieraliśmy wynajmującego w negocjacjach umów najmu. Działaliśmy w imieniu wynajmującego, dobrze obsługując także najemców. Wszystkie strony transakcji wygrywały. Dzięki ugruntowanej pozycji na rynku oraz wielu lat dobrej współpracy
  z pozostałymi agencjami działającymi w Warszawie bardzo szybko zamknęliśmy proces wynajmu
  ”.


Obecnie obiekt zarządzany jest przez firmę Spectra Development, która dba o utrzymanie wysokiego standardu.

  - „To ponadczasowa przestrzeń, która zawsze będzie miała najemców. Obecnie budynek wynajęty jest w 100% i w ciągu najbliższych lat to się nie zmieni” - mówi wprost Marlena Kozieł.


Zainteresowanych najmem długoterminowym uspokajamy! Posiadamy inne ciekawe oferty przestrzeni biurowych, również w budynkach klasy A. W celu doprecyzowania oczekiwań
i znalezienia powierzchni wpisującej się w potrzeby zapraszamy do kontaktu ze specjalistą CBRE.

Napisz do naszego eksperta

Autorzy

 • Marlena Koziel

  Associate Director

  Zdjęcie Marlena Koziel