Jesteśmy czołowym doradcą w dziedzinie energii i zrównoważonego rozwoju (Energy & Sustainability) w regionie EMEA. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy efektywność energetyczną. Doskonale znamy tajniki sektora energetycznego i zrównoważonego rozwoju, co pozwala nam dostarczać profesjonalne usługi zarówno dla inwestorów, najemców, jak i deweloperów.  

Szeroki zakres usług 
 
Pomagamy naszym klientom w sprawach prawnych dotyczących nieruchomości, redukowaniu kosztów operacyjnych, poprawianiu niezawodności i wydajności energetycznej, zarządzaniu marką i reputacją, ograniczaniu ryzyka, wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań energetycznych oraz tworzeniu bardziej produktywnych i zdrowych środowisk pracy.  

Holistyczne podejście 

Do zasad zrównoważonego rozwoju w biznesie podchodzimy holistycznie. Nasz zespół opracowuje strategie, które nie tylko znacznie redukują emisję dwutlenku węgla, lecz także przynoszą długoterminowe korzyści i generują realną wartość dla firm. Wiedza i bogate doświadczenie pozwalają nam szybko rozpoznać dokładne wymagania naszych klientów i proponować kreatywne a zarazem praktyczne rozwiązania w zakresie zrównoważonego budownictwa.  

Zespół ekspertów 

Na całym świecie, pracuje dla nas aż 250 ekspertów ds. energii i zrównoważonego rozwoju, z których ponad 120 pracuje w regionie EMEA. Zespół Energy & Sustainability tworzą m.in. dyplomowani inżynierowie energetyki, menagerowie, wykwalifikowani specjaliści ds. pomiaru i weryfikacji, akredytowani fachowcy ds. zrównoważonego rozwoju i kwestii wellness z certyfikatami LEED, BREEAM oraz ISO a także specjaliści w zakresie zamówień publicznych dotyczących energii i wody.  

Strategia zrównoważonego rozwoju dla najemców 


Stworzyliśmy specjalny autorski program dla najemców, który optymalizuje podaż, popyt i zużycie mediów oraz zasobów o nazwie: Kupuj mądrze, korzystaj mądrze, bądź odpowiedzialny (eng. Buy Smart, Use Smart and Be Responsible). Jego główne założenie to kompleksowe wsparcie firm: od tworzenia strategii zaopatrywania firmy w media, redukcję kosztów i emisji w poszczególnych budynkach i portfelach, zapewnianie zgodności z przepisami o ochronie środowiska, po poprawę wartości aktywów. Dzięki tej trójtorowej strategii zrównoważonego rozwoju jesteśmy w stanie zapewnić wsparcie ponad 100 klientom w regionie EMEA, nadzorować wydatki na media w wysokości 1 mld EUR, oszczędzać 23 mln EUR i zredukować 70 mln kilogramów równoważnika dwutlenku węgla (odpowiednik 1,8 mln posadzonych drzew).  

Efektywność energetyczna dla inwestorów
 

Posiadamy globalną wiedzę na temat nieruchomości, dzięki czemu możemy oferować inwestorom kompleksowe usługi: od tworzenia strategii zrównoważonego rozwoju w biznesie po poprawę wydajności budynku, polepszenie reputacji poprzez sprawozdania i certyfikaty oraz redukcję ryzyka związanego z ustawodawstwem i przestarzałością.  

Nasze usługi:  

 • Strategia zrównoważonego rozwoju i doradztwo 
 • Usprawnienie wydajności energetycznej 
 • Zarządzanie zasobami 
 • Zaopatrzenie w media 
 • Certyfikaty zielonych budynków 
 • Strategie i certyfikacje obiektów wellness 
 • Zapewnienie zgodności i zarządzanie ryzykiem 
 • Sprawozdawczość dotycząca emisji dwutlenku węgla i wskaźników ESG 
 • Zaangażowanie interesariuszy 
 • Specjalistyczne doradztwo w zakresie przemysłu wytwórczego 
 • Fachowa wiedza dotycząca centrów danych i środowisk o znaczeniu krytycznym