Centrum danych to budynek wyposażony w sprzęt komputerowy, taki jak serwery, wraz z powiązanymi elementami, takimi jak systemy telekomunikacyjne, sieciowe i pamięci masowej.

  1. Centra danych mają charakter podobny do budynków przemysłowych/magazynowych

  4. Wysokość okapu 14-20 m z roślinami na szczycie

  2. Zakwalifikowane do tego samego obszaru planowania / zagospodarowania przestrzennego

  5. Rynek jest mierzony w megawatach (MW)

  3. Zagęszczenie terenu około 60%

 

Centrum przetwarzania danych jest wyposażone w gwarantowane zasilanie i łączność o wysokiej przepustowości. Odporność na awarie ma kluczowe znaczenie, dlatego w celu zapewnienia ciągłości działania powszechnie stosuje się redundancję (powielanie) sieci, zasilania i innej infrastruktury (np. chłodzenia i generatorów). Inne urządzenia obejmują systemy zarządzania budynkiem, takie jak klimatyzacja, które utrzymują warunki środowiskowe dla urządzeń w określonym zakresie temperatury i wilgotności, oraz systemy bezpieczeństwa zapewniające bezpieczeństwo obiektu i danych.

Centra danych mieszczą komputery, aby mogły one:

 • przetwarzać, zarządzać, przechowywać i przesyłać dane;
 • zachować łączność z innymi urządzeniami cyfrowymi w innych centrach danych, w biurach, domach, pojazdach lub satelitach.

Szczegóły techniczne centrów danych:

 • Centra przetwarzania danych mają charakter podobny do budynków przemysłowych/magazynowych i dlatego zwykle są zlokalizowane w miejscach uprzemysłowionych. Ponadto często są one również zaliczane do tych samych obszarów planowania / zagospodarowania przestrzennego.
 • Zazwyczaj charakteryzują się one większą gęstością zabudowy (około 60%), co wynika z faktu, że nie wymagają tak dużej liczby miejsc parkingowych i załadunkowych.
 • Wysokość ma również kluczowe znaczenie dla operatorów. Preferują oni konstrukcje 2/3-piętrowe i często umieszczają sprzęt na dachu. Zazwyczaj wymagana jest wysokość 20-22 m. Wielokondygnacyjne centra danych (>25 m) są dość rzadkie, ponieważ zaczyna to wpływać na wydajność budynku, jednak stają się one coraz bardziej popularne w miejscach, gdzie brakuje gruntów.
 • Centra danych mogą różnić się dość znacznie pod względem wielkości. Pracowaliśmy przy projektach o powierzchni od 2 000 do 1 000 000 m2.
 • Rynek jest mierzony w megawatach (MW) i istnieją pewne podobieństwa między wielkością terenu/budynku a zapotrzebowaniem na energię. Gęstość mocy może wynosić od 0,5 do 3 MW na 1000 m² powierzchni użytkowej budynku.

Usługi dla Centrum Danych


Posiadając szersze i głębsze możliwości niż jakakolwiek inna firma, CBRE jest wiodącą na świecie organizacją świadczącą kompleksowe usługi w zakresie nieruchomości i inwestycji.

CBRE posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu specjalistycznych zespołów świadczących usługi doradcze w zakresie centrów danych. Od doradztwa po transakcje i wiodące na rynku badania.

CBRE jest jedynym globalnym dostawcą kompleksowych usług w zakresie centrów danych.

$name

Dlaczego CBRE?


  Siła komercyjna

  Nasz zasięg rynkowy, dogłębne doświadczenie i relacje branżowe zapewniają nam możliwość wynegocjowania najlepszych warunków handlowych.

  Wiodące badania

  Nasze zespoły mają duże doświadczenie w realizacji szerokiej gamy cenionych projektów badawczych dla klientów na całym świecie.

  Wgląd strategiczny

  Pomożemy Ci sformułować jasne cele strategiczne w oparciu o naszą specjalistyczną wiedzę rynkową i praktyczną mapę drogową ich realizacji.

  Kompleksowa obsługa

  Od doradztwa po transakcje i obsługę centrów danych CBRE jest jedynym dostawcą kompleksowych usług dla centrów danych.

  Zasięg globalny

  Bezkonkurencyjny zasięg międzynarodowy zapewnia nam dostęp do najlepszych specjalistów w zakresie centrów danych we wszystkich kluczowych lokalizacjach.

  Porada eksperta

  Pomagamy klientom lepiej zrozumieć wpływ i koszty decyzji dotyczących centrów danych oraz doradzamy klientom z różnych branż i regionów geograficznych.

Usługi dla najemców

Deweloper i operator