Świadczymy kompleksowe usługi dla właścicieli i dzierżawców stacji benzynowych, salonów samochodowych, parkingów i innych obiektów przydrożnych. Znamy wszystkie najważniejsze trendy branży naftowej i automotive zarówno w Polsce, jak i na świecie.  

Jak zbudować stację paliw? Jak otworzyć salon samochodowy? 


Wiemy, co zrobić, żeby z powodzeniem zbudować stację paliw i otworzyć salon samochodowy. Pomogliśmy już setkom klientów rozkręcić biznes, który przynosi zyski. Możemy Cię wesprzeć we wszystkich aspektach związanych z inwestycjami w branżę naftową i branżę samochodową – od wycen, doradztwa, działalności brokerskiej po konsulting strategiczny.  

Wyceny. Wspieramy firmy z sektora naftowego i samochodowego poprzez przygotowywanie wycen w oparciu o Międzynarodowe Standardy Wyceny RICS dla celów księgowych oraz przejęć i sprzedaży nieruchomości. Realizujemy również procedury due diligence zgodnie z ramami czasowymi i skomplikowanymi wymogami najważniejszych instytucji bankowych. 
 
Negocjacje. Świadczymy kompleksowe usługi doradcze skierowane związane z negocjacją czynszów i umów najmu. 

Działalność brokerska. Nasi specjaliści mają bogate doświadczenie w zakresie przejęć – w tym istniejących stacji benzynowych lub miejsc, których lokalizacja sprzyjałaby rozwojowi – na zasadzie prawa własności i najmu. W oparciu o ciągłą analizę rynku, dokonujemy zbycia prawa własności i dzierżawy w optymalnym momencie cyklu eksploatacji nieruchomości. 

Konsulting strategiczny. Przeprowadzamy planowanie sieci, analizę lokalizacji oraz badania reprezentacyjne, aby umożliwić naszym klientom podejmowanie przemyślanych, strategicznych decyzji. Monitorujemy konkurencję, śledzimy zmiany infrastrukturalne, wskazujemy czynniki, które mogłyby mieć wpływ na wyniki inwestycyjne i odkrywamy nowe możliwości.  

Doradztwo inwestycyjne. Nasi doradcy dokonają szczegółowych analiz portfela inwestycyjnego w celu opracowania strategicznych rozwiązań. Łącząc zarządzanie danymi, księgowość, administrowanie umowami najmu i zarządzanie nieruchomościami, gwarantujemy, że nieruchomości, którymi zarządzają nasi klienci, będą realizowały założone cele biznesowe. Nasz zespół lokalnych ekspertów na wszystkich najważniejszych rynkach w regionie EMEA pozwala nam również na przeprowadzanie wycen portfeli na skalę międzynarodową, przy jednoczesnym wykorzystaniu lokalnej wiedzy i bez ograniczania szybkości dostaw.  

Zespół specjalistów 
 
Dzięki ponad 150 wykwalifikowanym specjalistom w dziedzinie branży naftowej i samochodowej w regionie EMEA, dysponujemy niezrównaną wiedzą rynkową. Nasze analizy obejmują całą branżę – od międzynarodowych producentów samochodów i firm naftowych po niezależne firmy rodzinne. Dodatkowo, jesteśmy jedyną firmą doradczą w sektorze nieruchomości z doświadczeniem w zakresie zarządzania globalnym portfelem stacji paliwowych oraz jego optymalizacji. Dzięki temu najlepiej rozumiemy specyficzne potrzeby klientów w tym sektorze.  

Nasze usługi: 

  • Badania rynku
  • Wyceny
  • Negocjacje umów najmu
  • Negocjacje czynszów
  • Działalność brokerska
  • Konsulting strategiczny
  • Doradztwo inwestycyjne