Budynki tworzące panoramy miast na całym świecie wymagają właściwego zarządzania nieruchomościami, które uniesie ciężar odpowiedzialności za kształtowanie wizerunku architektonicznego miasta. W tym celu został stworzony zespół ds. usług w zakresie zarządzania nieruchomościami (Asset Services), który zarządza 41 mln m² aktywów w 20 krajach, z czego 1,2 mln m kw. w Polsce.

W Polsce zajmujemy się wszystkimi rodzajami nieruchomościami komercyjnych na terenie kraju. Oferujemy właścicielom  nieruchomości pełen zakres usług związanych z zarządzaniem  nieruchomościami. Dostarczamy zintegrowane rozwiązania z zakresu zarządzania nieruchomościami dla międzynarodowych funduszy nieruchomości, prywatnych inwestorów, deweloperów, właścicieli korporacyjnych i najemców. Zwiększamy wartość nieruchomości poprzez dostosowanie wydajności operacyjnej budynku do szerszych celów biznesowych najemców.

W ramach naszego podejścia dopasowujemy metody zarządzania nieruchomościami do najemców, którzy w nich operują. Poprzez satysfakcję najemców realizujemy cele naszych klientów i wspólnie budujemy biznesowy sukces. 

Światowej klasy usługi 

Możemy poszczycić się niezwykle szerokim wachlarzem  świadczonych  usług z zakresu zarządzania aktywami, zapewniając klientom wsparcie w całym okresie eksploatacji nieruchomości. Od zarządzania nieruchomościami przez administrowanie umowami najmu po prowadzenie przetargów oraz optymalizację kosztów aż do rachunkowości spółek i działań z zakresu marketingu i PR– firma CBRE oferuje specjalistyczne usługi dla każdego rodzaju aktywów we wszystkich sektorach, w tym przemysłowym i logistycznym, handlowym, biurowym, hotelowym i słynnych nieruchomości premium. 

Nasz zespół składający się z ponad 2000 światowej klasy ekspertów ds. usług w zakresie aktywów w regionie EMEA zarządza około 25 000 najemców i pobiera czynsz w wysokości ok. 5 mld EUR. Obecnie świadczymy usługi w zakresie aktywów na rzecz ponad 250 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 6,7 mln m² w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W Polsce posiadamy zespół liczący 189 doświadczonych pracowników zarządzających wszystkimi rodzajami nieruchomości komercyjnych, zapewniając im sprawne funkcjonowanie. Naszym celem jest wprowadzanie najlepszych praktyk międzynarodowych reprezentowanych przez CBRE, od koordynacji ekip technicznych, sprzątających czy ochraniających budynek, marketingu i koordynacji rozbudowy lub przebudowy obiektu po analizy finansowe, rozliczanie najemców czy optymalizację kosztów.

W ciągu ostatnich trzech lat nasz program Premier Properties stworzony dla nieruchomości typu premium zyskał imponującą popularność wśród partnerów z różnych rynków, regionów i sektorów, co umożliwiło firmie CBRE zaangażowanie się w działalność na wielu różnych poziomach. Doradzamy również w zakresie portfeli mieszanych i specjalizujemy się w dziedzinie zarządzania  projektami będącymi połączeniem powierzchni biurowych, handlowych i mieszkaniowych.

Wiedza na temat rynku nieruchomości oparta na wieloletnim doświadczeniu i badaniach rynkowych 

Monitorowanie trendów mających wpływ na rynek uznajemy za część naszej pracy, dlatego dysponujemy i dzielimy się wartościowymi i praktycznymi informacjami na temat rynku nieruchomości. Zbieramy również dane z różnych sektorów na skalę światową, co przekłada się na niespotykaną nigdzie indziej w branży wiedzę o gospodarce i zarządzaniu. 

Poprzez łączenie i analizę porównawczą danych z naszego portfela zarządzanych projektów pozwalamy właścicielom nieruchomości lepiej zrozumieć mocne i słabe strony ich aktywów, co w efekcie tworzy podstawę dla bardziej solidnych planów inwestycyjnych, które przynoszą największy zysk z inwestycji.

Zarządzanie płatnością czynszów

Zarządzanie dochodami z projektu

Obsługa spółek celowych i księgowość

Raportowanie i Ocena

Optymalizacja kosztów eksploatacyjnych

Facility Management

Relacje z Najemcami

PR i Marketing

Inicjatywy Pro-ekologiczne