Wycena to podstawa każdej decyzji finansowej, jaką podejmuje inwestor, najemca lub właściciel nieruchomości.

Dział Wycen i Doradztwa CBRE (Valuation and Advisory) jest dumny z pozycji lidera na rynku fachowego, niezależnego doradztwa w zakresie wszystkich rodzajów nieruchomości - zarówno pojedynczych nieruchomości komercyjnych, ich portfeli jak i lokali mieszkalnych. Wyceniamy nieruchomości na różne  potrzeby – w tym w celu zabezpieczeń kredytów.

Lider w zakresie wyceny nieruchomości w regionie EMEA

Z ponad 700 ekspertami zajmującymi się wycenami w 150 biurach dysponujemy największym zespołem w regionie EMEA.
W Polsce zespół CBRE liczy 16 wykwalifikowanych ekspertów, którzy przeprowadzają wyceny oraz doradzają przy transakcjach na rynku kapitałowym. Dzięki wiedzy o rynku lokalnym oraz globalnym, nasz zespół jest w stanie dokładnie zrozumieć potrzeby Twojej firmy i inwestycji w różnych sektorach rynku nieruchomości. Do naszych klientów należą między innymi największe banki, firmy deweloperskie, fundusze inwestycyjne, instytucje państwowe oraz klienci indywidualni. Zapewniamy profesjonalne wyceny i doradztwo w oparciu o fachową wiedzę na temat rynków lokalnych i globalnych  w zakresie tradycyjnych nieruchomości komercyjnych, rynków mieszkaniowych lub specjalistycznych (w tym służby zdrowia, przemysłu petrochemicznego, restauracji czy branży rekreacyjnej).

Obszary specjalizacji naszych ekspertów:

  1. Międzynarodowe wyceny, w tym wyceny portfeli, na potrzeby zabezpieczenia kredytu, sekurytyzacji, fuzji i przejęć. Wyceny krajowe, w tym analiza rynku i konkurencji, wpływu aktualnej sytuacji politycznej na dany rynek, obecnej i planowanej infrastruktury oraz przepisów prawa. Wyceny poprzedzone  badaniami i analizą, w tym wyceny portfeli, projektów wieloetapowych, między innymi na potrzeby zabezpieczenia kredytu, fuzji i przejęć.
  2. Usługi doradcze, w tym analizy wykonalności, badania i analizy różnych sektorów rynku nieruchomości.

 

Dział Wycen i Doradztwa stale doskonali swoje usługi, jesteśmy pionierami w tworzeniu nowych rozwiązań technologicznych.


Znajomość rynku

Wszystkie usługi w zakresie Wyceny i Doradztwa opierają się na szczegółowych i wiarygodnych informacjach o rynku. Jako czołowa firma doradcza w branży nieruchomości komercyjnych - dzięki specjalistom w tym zespołowi ds. doradztwa i inwestycji (Agency and Investment), CBRE dysponuje obszerną bazą danych, badań i analiz obejmujących różne sektory rynku nieruchomości na całym świecie.
Jeśli dysponujesz zróżnicowanym portfelem lub prowadzisz działalność w różnych krajach, oferujemy usługi międzynarodowe, zarządzane centralnie, optymalizujące nakłady i procesy klienta. Dzięki doświadczeniu w przeprowadzaniu wycen portfeli nieruchomości o wartości przekraczającej 640 mld GBP rocznie, CBRE rozumie rynek jak żadna inna firma doradcza. Korzystamy z szerokiej wiedzy i doświadczenia rzeczoznawców na rynkach lokalnych, dostarczając wyceny i doradzając naszym klientom na najwyższym poziomie.