CBRE współpracuje z Plan International w ramach ambitnej inicjatywy Bezpieczniejsze Miasta (Safer Cities)

Firma CBRE ma zaszczyt współpracować z dziecięcą organizacją charytatywną Plan International przy wprowadzeniu programu Bezpieczniejsze Miasta (Safer Cities) do Nairobi w Kenii.

O programie Bezpieczniejsze Miasta (Safer Cities) 

Każdego roku ponad 20 milionów dziewczynek przenosi się do miast, aby znaleźć pracę oraz uciec przed przemocą i wczesnym małżeństwem, z którymi często spotykają się w wiejskich społecznościach. Jednak zamiast możliwości życie miejskie dla tysięcy z nich oznacza molestowanie seksualne, przemoc lub jeszcze gorsze doświadczenia. Program Bezpieczniejsze Miasta (Safer Cities) organizacji charytatywnej Plan International ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w miastach dla dziewczynek i kobiet oraz przeobrażenie ich w miejsce integracji, tolerancji i możliwości dla wszystkich. Program z powodzeniem jest realizowany w Kairze, Kampali, Hanoi, Limie i Delhi, a dzięki wsparciu firmy CBRE obejmie również Nairobi w Kenii.

W ciągu kolejnych dwóch lat oddział CBRE EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) planuje przekazać na ten cel ponad 550 000 GBP i wykorzystać swoją fachową wiedzę, aby zmienić życie ponad 4000 dziewczynek w Embakasi, jednym z najbiedniejszych regionów Nairobi.  Projekt będzie mieć również pozytywny wpływ na życie kolejnych 490 000 osób w społeczności. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Jesteśmy dumni z przedłużenia współpracy z Plan International na terenie EMEA w ramach wsparcia programu Safer Cities. Stanowi ona ważną część szerszego zaangażowania firmy w odpowiedzialność społeczną. Martin Samworth, prezes CBRE EMEA

Współpraca CBRE i Plan International w Sierra Leone

Program Bezpieczniejsze Miasta (Safer Cities) jest naturalnym rozszerzeniem trwającej od 2014 roku współpracy firmy CBRE z Plan International, która ma na celu zapewnić edukację dziewczynkom z Sierra Leone. W ramach programu udało się zebrać ponad 1 mln GBP, co z kolei przyczyniło się do uzyskania od brytyjskiego rządu dotacji w wysokości 8 mln GBP, która znacznie zwiększyła oddziaływanie projektu.  W rezultacie firma CBRE i Plan International pomogły ponad 135 000 dzieci – szczególnie dziewczynkom – w Sierra Leone przed, podczas i po wybuchu epidemii eboli.  Sprawozdanie z oceny skutków i przedstawiające dotychczasowe postępy jest dostępne tutaj.

Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu firmy CBRE od 2014 roku zespoły na terenie EMEA przeznaczyły na program ponad 1,1 mln GBP, dając nadzieję dzieciom i pomagając im w budowaniu ich przyszłości. Tanya Barron OBE, prezes Plan International (Wielka Brytania)

Aby dowiedzieć się więcej o organizacji Plan International, odwiedź