Artykuł

Data Center – jaka lokalizacja dla  data center?

czerwca 6, 2022

Jaka-lokaliacja-dla-data-centre

Data Center, czy inaczej centrum danych to budynek wyposażony w sprzęt komputerowy, taki jak serwery, wraz z powiązanymi elementami, takimi jak systemy telekomunikacyjne, sieciowe i pamięci masowej.

Centrum przetwarzania danych jest wyposażone w gwarantowane zasilanie i łączność
o wysokiej przepustowości. Odporność na awarie ma kluczowe znaczenie, dlatego w celu zapewnienia ciągłości działania powszechnie stosuje się redundancję (powielanie) sieci, zasilania i innej infrastruktury (np. chłodzenia i generatorów). Inne urządzenia obejmują systemy zarządzania budynkiem, takie jak klimatyzacja, które utrzymują warunki środowiskowe dla urządzeń w określonym zakresie temperatury i wilgotności, oraz systemy bezpieczeństwa zapewniające bezpieczeństwo obiektu i danych.

Centra danych mieszczą komputery, aby mogły one:

 • przetwarzać, zarządzać, przechowywać i przesyłać dane;
 • zachować łączność z innymi urządzeniami cyfrowymi w innych centrach danych, w biurach, domach, pojazdach lub satelitach.

Jaką wybrać lokalizację dla Data Center?

Zobacz rozmowę naszych ekspertów o Data Center w Polsce i dowiedz się, jak wybrać najlepsza lokalizację pod swoje centrum danych.

Napisz do naszych ekspertów

Autorzy

 • Agnieszka Jankowska

  Associate Director

  Zdjęcie Agnieszka Jankowska
 • Marcin Rojewski

  Consultant

  Zdjęcie Marcin Rojewski

  Specjalizacja: Marcin jest odpowiedzialny za obsługę klientów z branży nieruchomości, reprezentując zarówno klientów krajowych jak i zagranicznych w procesach kupna i sprzedaży terenów poprzemysłowych i niezagospodarowanych na terenie Warszawy i całego regionu Polski Centralnej.